W co mogą inwestować młodzi?

W co mogą inwestować młodzi?

W co mogą inwestować młodzi?

Jako osoba młoda, w trakcie albo tuż po studiach, nie mamy zbyt dużych możliwości, żeby inwestować. Nie chodzi tylko o kwestie finansowe, ale także o naszą wiedzę na ten temat. W końcu inwestorzy to osoby mocno doświadczone, które potrafią wyczuć, gdzie warto przekierować swoje pieniądze. Nie oznacza to jednak, że młodzi ludzie w ogóle nie mają możliwości mniej lub bardziej pewnego inwestowania.

Kup sobie własne mieszkanie

Własne mieszkanie, jeśli tylko nas na nie stać, to najlepsza inwestycja dla młodego człowieka. Wiadomo, lepiej mieć mieszkanie, niż go nie ma, ale oprócz tego dochodzi jeszcze kilka czynników. Po pierwsze, jesteś w stanie w nim mieszkać, a mieszkanie na swoim wychodzi lepiej finansowo, niż mieszkanie na cudzym. Po drugie, ceny mieszkań cały czas idą w górę, możemy więc odsprzedać je z zyskiem. A po trzecie, jeśli będziemy chcieli się przeprowadzić, ale wciąż będzie nas stać, żeby trzymać mieszkanie jako swoje, możemy spokojne nie wynająć i czerpać z tego tytułu zyski, dzięki czemu jego koszt zacznie nam się powoli, ale systematycznie zwracać.

Inwestuj w swoją wiedzę

Im więcej wiemy, tym cenniejsi się stajemy i to wcale nie metaforycznie. Oczywiście wszystko zależy od wiedzy, którą decydujemy się zdobywać. Dziś pracodawcy znacznie ponad wykształcenie cenią sobie realną wiedzę i często chętnie ją weryfikują, jeszcze nawet podczas rozmowy o pracę. Poza tym im więcej wiesz, tym większego wynagrodzenia możesz oczekiwać albo spodziewać się szybszych awansów. Oczywiście wszystko zależy od branży i obecnej sytuacji na rynku, ale jeśli jest ona kiepska, to tym bardziej powinniśmy postawić w pierwszej kolejności na siebie i swój rozwój, niż inwestowanie w kapitał rzeczowy czy trwały, na przykład akcje czy obligacje.

Zastanów się nad pożyczkami

Ale nie nad zaciąganiem ich, a niejako pożyczaniem pieniędzy pożyczkodawcom. Są platformy, które oferują bezwzględny zwrot naszej zainwestowanej kwoty, a procent w skali roku potrafi przekroczyć dziesięć. Ale w czasach koronawirusa wszystko wygląda trochę inaczej, a spłaty pożyczek napływają wolniej albo w ogóle ich nie ma. Przez to dziś realnie nie zarabiamy na tego typu stronach, a ostatecznie możemy zamrozić swoje środki na wiele długich miesięcy. Dlatego dobrym pomysłem jest tylko zastanowić się nad tego typu opcją i być zdecydowanym, gdy sytuacja się w końcu uspokoi i będziemy mogli z powrotem zacząć normalnie inwestować.

Jak pożyczyć pieniądze online?

One thought on “W co mogą inwestować młodzi?”

  1. dawid pisze:

    Głownie chyba w krypto inwestują